מאמרים

מערבולת הרגשות של הפורש

הפרישה לגמלאות מתאפיינת בשינויים אותם חווה הפורש באורח החים אליו היה מורגל. כל פורש ופורשת עסוקים ומוטרדים בשני תחומים עיקריים, האחד הוא התחום הפיננסי,שם הוא נדרש להחליט החלטות הנוגעות לכספים אותם חסך ולאופן שבו יעשה שימוש בכסף מעתה ואילך.
קרא עוד


הפרישה לפנסיה בהיבטו של מנהל משאבי אנוש

מאת: ארן שדמי א' עבד בחברה במשך 17 שנים, במסגרת עבודתו טיפל א' בתחום הבינוי והתחזוקה. ברבות השנים צבר א' נסיון רב והוכר ע"י הממונים כאיש מקצוע טוב שמבצע את עבודתו נאמנה. בהגיעו לגיל 65 לקה א' בליבו, אושפז בבית חולים ונעדר מהעבודה לתקופה ארוכה. תקופת השיקום מהניתוח שעבר ארכה חצי שנה ובעת הזאת נערך מקום העבודה בהתאם.
קרא עוד


"אל נא תשליכני לעת פרישה"

תהליך הפרישה מהעבודה הינו אחד התהליכים המשמעותיים בחייו של העובד. מאת: ארן שדמי. השפעות התהליך נוגעות לשינוי באורח החיים, לשינוי בהרגלי הצריכה, לשינוי באיזון של התא המשפחתי ומלווה במצבים נפשיים שכוללים תחושת אובדן, ירידה בתחושת הערך העצמי ותסכול גדול.
קרא עוד


תפקידו של מנהל משאבי אנוש בתהליך הליווי של העובד בפרישה

מאת: ארן שדמי כל איש משאבי אנוש נפגש בחייו המקצועיים עם סוגיית הטיפול בעובדים שפורשים מעולם העבודה לגמלאות. נשאלת השאלה במה שונה תהליך סיום עבודה של עובד מתהליך פרישה של עובד לגמלאות. התשובה נעוצה בראש ובראשונה בעובדה שהפרישה לגמלאות הינה טעונה יותר ובמרבית המקרים (לפחות אלו שאני נתקלתי בהם) מורכבת הרבה יותר. העובד הפורש ניצב בפני צומת דרכים ובחלק גדול מהמקרים הוא אובד עצות. הוא לא מצליח לבד לעבד את העובדה שמפאת גילו המתקדם הוא כבר לא חיוני למעסיק או לחילופין עלותו אינה מצדיקה את קיומו ומסכת של תסכולים אופפת אותו.
קרא עוד


כללי הזהב לפרישה

פרישה מעבודה בגיל פרישה או סמוך לו היא אחד התהליכים המורכבים שעובר אדם במהלך חייו, והוא כולל היבטים רבים, דילמות רגשיות וכלכליות ושיקולי ביטוח ומיסוי. הכנה ותכנון מוקדם לקראת תהליך זה הם אחד הנדבכים החשובים להצלחה ומיצוי הרצונות והמטרות שלך. במאמר זה אציג מספר נקודות שיכולות לתרום לך לקראת פרישתך.
קרא עוד


פרידה מהרגלים בעת הפרישה לפנסיה

בחיים כמו בחיים אין אנו מבחינים בפעולות היומיום אותן אנו עושים ובהשפעה שלהן על חיינו. החיים בנויים מסט של הרגלים אותם אנו עושים מבלי להשקיע בהם הרבה מחשבה, זו רוטינה של החיים. ההרגלים מקנים לנו תחושת מסוגלות ,תחושת בטחון, ותחושה של מסגרת אשר שומרת עלינו מפני מצבים לא מוכרים לנו, ולכן בבואנו לבחון את תהליך הפרישה לפנסיה יש הכרח לתת את הדעת לנושא זה.
קרא עוד


שימור עובדים- או שהארגון לא ישרוד!

ארגונים רבים מבינים כיום את החשיבות שבשימור עובדיהם. הסיבה העיקרית לכך היא העלות הכלכלית הנובעת מאובדן עובדים מקצועיים, איכותיים, וקריטיים לארגון. העלויות הישירות והנסתרות הגלומות בגיוס עובדים חדשים הבאים להחליף עובדים איכותיים עשויה להגיע לשווה ערך של מעל שנת עבודה תמימה של אותו עובד שהוחלף. מנכל"ים של חברות בארץ ובעולם מודעים היטב לחשיבות שבגיבוש מערך הטבות ואסטרטגיות תגמול עובדים שנועדו להניע ולשמר את העובדים שלהם לאורך זמן.
קרא עוד


הפרישה לפנסיה מהיום למחר טראומטית

מחקר שערכה חברת מריל לינץ' מעלה כי 5 שנים לפני הפרישה הפורשים מתחילים להיות מודאגים מן העובדה כי הם עתידים לעזוב את העבודה. כמו כן, מעלה המחקר כי לאחר פרישתם הפתאומית מהיום למחר הם חווים תקופת "מורטוריום" הפסקה בין הקריירות הנמשכת כשנתיים וחצי.
קרא עוד


10 הדיברות לעבודה אחרי גיל 50


קרא עוד


האתגר הגדול – תקציר ההרצאה והסקירה האסטרטגית של ד"ר צבי לניר

קיבלנו מתנה ואיננו יודעים מה לעשות בה – תוחלת החיים שלנו היא עתה למעלה משלושים שנה יותר מאשר הייתה תוחלת החיים של הסבים שלנו. הנכדים שלנו אף צפויים להגיע לתוחלת חיים של 100. בו בזמן, תקופת הזקנה הגריאטרית הולכת ומתקצרת. רובנו נסבול מהתנוונות גריאטרית מגבילה רק בחודשים האחרונים של חיינו, שכן הרפואה כבר יודעת כיצד להכיל את הבעיות הרפואיות שלנו במצב נשלט. אך איננו יודעים מה לעשות במתנה הזו שקבלנו
קרא עוד


אודות שירותים לארגונים שירותים לפרטיים מרכז תוכן צור קשר
וובנויז - קידום אורגניwebnoise :site by  |  כל הזכויות שמורות ©  |     ניתן ליצור עימנו קשר: 054-2299200  |  דואר אלקטרוני: aran@retire.co.il